Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Podmínky pro zvláštní offline režim EET
27.12.2019

Podmínky pro zvláštní offline režim EET

Slyšeli jste už o variantě zvláštního offline režimu v rámci elektronické evidence tržeb? Pokud ne, pojďme si nejdříve ujasnit, co vůbec znamená zvláštní offline režim v elektronické evidenci tržeb.

Zvláštní režim je, že nemusíte být připojeni k internetu a své tržby evidujete na předem získaných bločkách od finančního úřadu.Od 1. února budeme mít možnost podat žádost o povolení používat tento režim, který bude platný s příchodem 3. a 4. vlny. Pakliže uvažujete o tomto způsobu evidence, mějte na paměti, že je nutné splnit některé podmínky, mezi které patří:

  • musíte být neplátci DPH
  • nesmíte mít více jak 2 zaměstnance
  • váš obrat nesmí přesáhnout 600 tis. Kč za poslední 4 kvartály
  • předpokládaná výše obratu v následujícím roce nepřesáhne 600 tis. Kč

Přesný výčet podmínek najdete na webu finančního úřadu. K podmínkám jen dodáme, že je potřeba počítat s tím, že finanční limity se vztahují jen na EET režim, není tedy například nutné započítávat bezhotovostní tržby apod.

Jak na zvláštní režim
Počítejte s tím, že u evidence tržeb nelze kombinovat offline a online režim. Pakliže si vyberete offline režim, musíte o něj u finančního úřadu zažádat. Pokud budete splňovat výše uvedené podmínky, FÚ vám do 30 dnů oznámí své stanovisko a rozhodnutí.

Jakmile vám finanční úřad povolí offline evidenci tržeb, můžete si vyzvednout speciální blok účtenek od FÚ a k vystavování těchto dokladů vám již nebude nic bránit. Pro své zákazníky potom na provozovně ještě povinně uveďte text: „Podle zákona o evidenci tržeb prodávající eviduje tržby ve zvláštním režimu a je povinen vystavit kupujícímu účtenku z bloku účtenek.“

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz