Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Elektronická evidence tržeb a sazby DPH
17.03.2020

Elektronická evidence tržeb a sazby DPH

Patříte k podnikatelům s prodejem zboží či služeb s různou sazbou DPH? Tak to vás jistě bude zajímat tento článek, který znázorňuje práci s číselníky a skupinami v aplikaci KASAmax Mobile.
 
Aplikace KASAmax Mobile umí markovat různými způsoby, a to prodej pomocí:

  • číselníku
  • skupin
  • položky
  • kombinací číselníku a skupin
  • kombinací číselníku a položek

Nutno dodat, že neexistuje žádná preferovaná varianta. Vždy záleží na okolnostech, a hlavně na vašich požadavcích.


 
Princip nastavení různých DPH
Základem práce s různými sazbami DPH je vytvořit si tzv. skupiny nebo položky, kde budou dané služby či zboží v konkrétní sazbě DPH již předdefinované. Prodej se tak neuskutečňuje vysloveně číselníkem, nýbrž předdefinovanými skupinami či položkami. 
 
Nastavení skupiny je velmi jednoduché. Při vložení nové skupiny budete muset nadefinovat jen název, sazbu DPH, zvolit ikonu a barvu. Popřípadě je možné zařadit danou skupinu do oblíbených, abyste ji měli v aplikaci při markování ihned po ruce. U nastavení položky je to podobné. Stačí zadat název, cenu, sazbu DPH a skupinu, pod kterou spadá a na závěr měrnou jednotku. Ta slouží pro účely markování pomocí číselníku, pokud není položka za kus.
 
Při prodeji bez skupin či položek máte možnost samozřejmě používat i klasický číselník. Ten využijete pro markování na částku za pomocí klasického kalkulátoru. V případě, že jste plátce DPH, klepněte na požadovanou sazbu DPH ve chvíli, kdy máte v číselníku nastavenou požadovanou částku. Položka v dané sazbě a částce se pak přidá do prodeje.
 
Jak vidíte práce s různými sazbami DPH je přehledná, a hlavně je možné si proces, co nejvíce přizpůsobit vašim podmínkám. V případě posílání účtenek do EET se potom již nic nemění, postup jsme popsali v článku o fiskalizaci.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz