Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Co je fiskalizační tlačítko?
30.06.2020

Co je fiskalizační tlačítko?

Pokud nechcete odeslat tržbu do elektronické evidence tržeb, slouží proto v aplikaci KASAmax Mobile právě fiskalizační tlačítko. Situace, proč neodeslat tržbu do EET může být několik, nejvýznamnějším důvodem však je, že platba zkrátka zákonně nepatří do evidence např. se nemusí fiskalizovat účtenky v restauraci nebo stánkaři za jídlo s sebou.
 
Jak takové tlačítko vypadá? 
Ve spodní části obrazovky máte možnost dokončit transakci s fiskalizací, nebo bez. Tato tlačítka lze v aplikaci seřídit v nastavení prodeje pod možností „Fiskalizace“. Pokud je nastavena možnost „Vždy“, je zobrazeno pouze tlačítko Dokončit a transakce je dokončena s EET pokaždé. Ovšem je samozřejmě možné nastavit i výběr „Nikdy“, v takovém případě je na závěrečné obrazovce s dokončením markování dostupné pouze tlačítko Dokončit a transakce je uzavřena bez odeslání na elektrickou evidenci tržeb.


 
Přehled odeslaných plateb do EET
Asi vás napadla otázka, jak se později v platbách vyznáte, tedy, které platby jste odeslali do EET a které naopak ne. Od tohoto funguje v naší aplikaci položka „Přehled transakcí“. K této položce se dostanete přes hlavní obrazovku aplikace KASAmax Mobile, v nabídce „Transakce“. V této části pak naleznete přehled všech účtenek a dále rozdělené na platby metodou hotovost, faktura či platební karta. V pravé horní části je potom další rozdělení na EET, kde vidíte odeslané platby. Zde máte možnost kontrolovat platby, které se odeslaly či neodeslaly do EET.
 
Fiskalizační tlačítko je ideální funkce i pro ty podnikatele, kteří chtějí jen jednu pokladnu, ale zároveň spadají do různých fází EET.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz