Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Co přináší rok 2023? Pokladny bez EET a zájem o platební terminály
16.03.2023

Co přináší rok 2023? Pokladny bez EET a zájem o platební terminály

Připravili jsme pro vás rozhovor s naším obchodním ředitelem Martinem Laštovicou o aktuálních trendech ve vývoji a prodeji pokladních systémů a aplikací. Kam směřují české provozovny, co preferují a jak vnímají zrušení EET? Více najdete v tomto článku.

Martin Laštovica řídí firmu již desátým rokem a má za sebou všechny změny související se zaváděním i rušením elektronické evidence tržeb. Proto jsme právě jeho požádali o odpovědi na téma zrušení EET a uplatnění chytrých pokladen po roce 2023.

Jak byste pár větami nastínil proměnu trhu s pokladními systémy po zrušení EET?

Trh s pokladními systémy se jednoduše digitalizoval. Přestože byla elektronická evidence tržeb od začátku vnímána negativně, mnoha podnikatelům z řad velkých i malých firem paradoxně pomohla. Díky všeobecné informovanosti dnes již lidé hledají chytré pokladny, které umí víc než markovat.

Jak vnímáte samotné zrušení EET?

Jak už jsem zmínil, elektronická evidence tržeb nebyla přijata s nadšením. Důvody, proč tomu tak bylo, asi není potřeba zmiňovat, nicméně na zrušení se díváme pozitivně. Zákazníci totiž pochopili, že mít na provozovně chytrou pokladnu je v dnešní době již základ, a důvod, proč investovat do chytřejšího zařízení, už není jen nutnost plnit EET. A za to jsem velmi rád.

Když pomineme EET, jaké jsou aktuálně nejčastější požadavky podnikatelů?

Kromě chytré pokladny aktuálně evidujeme také poptávky na funkce podpory platebních terminálů, proto jsme se v KASAmaxu zaměřili na tuto oblast. Nedávno jsme uvedli podporu terminálu Global Payments.

Proč zrovna platební terminály?

Pokud klient používá chytrou pokladnu, chce mít logicky dotaženou digitalizaci prodeje až do konce. V případě, že tedy využívá na provozovně platby kartou, je pro nás velmi důležité podporovat významné platební terminály.

Máte pocit, že jsou u nás podnikatelé v oblasti digitalizace již na slušné úrovni?

Situace se jednoznačně posunula kupředu, ale prostor pro zlepšení tu stále je. Když si zákazník objednává kasu, většinou jde za konkrétním účelem, ale naším cílem je, aby poznal kouzlo chytré pokladny a začal ji využívat naplno. Mezi zajímavé funkce patří například propojení hlavní pokladny s mobilním číšníkem, vyvolávací systém nebo zákaznické centrum, kde máte možnost pracovat s klientskou databází formou slev a benefitů.

Jaké očekáváte další trendy?

Kromě platebních terminálů je aktuálním trendem vývoj funkcí na míru. Zákazníci tak mají možnost objednat si potřebnou funkcionalitu k naprogramování. To si můžeme dovolit díky vlastnímu vývojovému týmu, který se stará o software.

Firma KASAmax je na trhu už 18 let, jak celkově vnímáte vaše dlouholeté působení?

Naše firma neustále roste a jsme hrdí, že se na nás mohou lidé spolehnout dlouhé roky.  Po 18 letech nabízíme komplexní pokladní systémy a aplikace. Kromě klasického markování umí naše pokladny pracovat také s prodejem tady a s sebou, více prodejci na jedné kase, máme funkci mapu stolů, podporu čteček nebo již zmíněného mobilního číšníka, rezervace, podporu platebních terminálů či vyvolávací systém.

Pojďte ještě závěrem shrnout výhody, proč přejít právě k vám.

Protože se neustále vyvíjíme. Nabízíme možnost pořídit pokladnu i bez paušálu. Zakoupené pokladny jsou připravené ihned do provozu – mají předinstalovaný a nastavený software. Máme pravidelné aktualizace softwaru zdarma s množstvím nových funkcí. Poskytujeme zaškolení online nebo u zákazníků na provozovně. Nově mají naši klienti také k dispozici interaktivní nápovědu, která poradí i bez nutnosti pomoci našeho servisního technika. Závěrem zmíním, že do 31. března 2023 nabízíme slevu 50 % na aplikace KASAmax při přechodu od konkurence .

Martin Laštovica
obchodní ředitel KASAmax EU s.r.o.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz