Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak správně evidovat spropitné v rámci EET?
26.01.2020

Jak správně evidovat spropitné v rámci EET?

Uvažujete právě o nákupu aplikace či zařízení a zajímáte se o možnosti, jakým způsobem je možné evidovat spropitné v rámci EET? Můžeme vás ubezpečit, že i na toto myslí naše aplikace! 


 
Nejdůležitější je si uvědomit, kdo je příjemcem spropitného a podle toho je potřeba příslušně platbu zaevidovat. V prvním případě příjemcem může být majitel provozovny. Spropitné tedy spadá do tržby a takový příjem se musí zaevidovat pomocí EET. V druhém případě spropitné připadá zaměstnanci a zahrnuje se tedy do jeho hrubé mzdy. Tato částka tak nepodléhá EET ohlášení. Existují také výjimky, ve kterých spropitné nemusí být evidováno pomocí EET. A to ve chvíli, kdy se tato částka uhradí majiteli provozovny platební kartou.

V této problematice vám může pomoci naše přehledná pokladna, která nabízí možnosti různého zaúčtování, tak abyste nejen spropitné správně zaevidovali. Pro chytré telefony nebo tablety s operačním systémem Android nebo iOS doporučujeme pokladní aplikaci KASAmax mobile, která vám ulehčí práci a zajistí, aby evidování pomocí EET proběhlo v pořádku. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz