Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Pravda nebo účelová fikce?
15.02.2017

Pravda nebo účelová fikce?

Podle dat získaných Finanční správou se přípravy na ostrý start 2. vlny EET ze strany podnikatelů nikterak neodlišují od situace krátce před 1. vlnou. Přestože rozhodným datem je 1. března 2017, dosud si autentizační údaje nezbytné pro řádné evidování tržeb vyzvedlo pouze cca. 25% z 250.000 povinných subjektů. Finanční správa již reagovala rozšířením úředních hodin v očekávání skokového nárůstu tlaku na úřady. Objevují se přitom však i spekulace, že současná situace je jakýmsi bojkotem ze strany podnikatelů. Pravda nebo účelová fikce?

Je třeba říci, že k otevřenému bojkotu EET se až dosud veřejně přihlásilo pouze několik jednotlivých subjektů, zpravidla navíc založených obecně na určité formě odporu vůči státní správě jako celku (kupříkladu kavárna Paralelní Polis založená skupinou Ztohoven). Situace dále zrcadlově odráží již zmiňované zkušenosti získané 1. vlnou, kdy rovněž podnikatelé ponechávali pokladní řešení na poslední chvíli a důvodem přitom byla pouze čistě lidská snaha přinejmenším zdánlivě nepříjemnou povinnost vždy podvědomě odkládat. V neposlední řadě je pak EET již zakotvena v rámci platné legislativy a na politické scéně považovaná za uzavřenou věc. Proto by jakýkoliv bojkotovací akt vedl nevyhnutelně toliko k nárůstu kontrol ze strany Finanční správy a zpřísnění udílených postihů.

Považujeme za vysoce neseriózní ponoukání podnikatelů k vědomému porušování zákona s falešnými argumenty, že v tom jistě nezůstanou sami a bude to konec stávajícího ministra financí i EET. Takový podnikatel pak v realitě zůstane bezradný s výměrem pokuty od Finanční správy a původní autoři jej ještě s určitým hyenismem využijí jako ukázku toho, jak EET likviduje poctivé obchodníky.
Neodkládejte pokladní řešení na poslední chvíli a najděte si čas pro výběr kvalitního dodavatele, abyste ušetřili své peníze i nervy, neboť obojího v podnikání není nikdy nazbyt.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz