Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Poslední vlna EET je již za dveřmi
11.12.2019

Poslední vlna EET je již za dveřmi

Čas pokročil, první a druhou vlnu EET máme již za sebou. S rokem 2023 se blíží vlna třetí a čtvrtá. Kdy nás čeká a co všechno bude obnášet se dočtete v tomto článku.

Koho se týká?
Systém EET byl u nás zaveden již v roce 2016 a v tomto ohledu není ČR žádnou vyjímkou. Podobné systémy jsou již delší dobu využívány například ve Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku nebo na Slovensku. V následujícím roce se u nás povinnost evidovat rozšíří na všechny zbývající profese. Jedná se hlavně o drobnější podnikatele. Typickými zástupci jsou kadeřnice, zedníci, švadleny, automechanici, taxikáři, advokáti, řemeslníci nebo lékaři. Přesný výčet skupin, kterých se bude týkat 3. a 4. vlna najdete v článku na našem blogu zde: Koho se týká 3. a 4. vlna EET.Co obnáší?
Podnikatel je povinnen své tržby zaevidovat do systému EET a to nejpozději do 48 hodin od provedení prodeje. Celý proces je velmi jednoduchý. Postačí připojení k internetu a pokladna s napojením na EET. Ta už za vás udělá všechny potřebné úkony. Odešle tržbu do systému, vygeneruje fiskální identifikační kód (FIK) a vytiskne účtenku pro zákazníka.

Kdy se nachystat?
Poslední vlna odstartuje 1. ledna, tedy v zimě roku 2023. V tomto termínu však musí jíž každý podnikatel evidovat. Nyní je tedy nejvyšší čas začít se poohlížet po možném řešení a v klidu si tak vybrat svého partnera pro poskytování služeb elektronické evidence tržeb.

Jak na to?
Rádi bychom Vám výběr usnadnili, navštivte náš showroom v Brně. Představíme vám možné řešení a společně vybereme to nejvhodnější. Mimo klasických stolních pokladen nabízíme i mobilní aplikaci KASAmax Mobile. Tu si můžete již nyní zdarma stáhnout do telefonu a vyzkoušet. Ve spojení s mobilní bluetooth tiskárnou budete moci účtenku vystavit skutečně kdekoliv. Přijde vám to technický nemožné? Pokud ano, zkuste přijít na naše předváděcí semináře, které pořádáme zdarma. Aktuální termíny brzy na našem facebookovém profilu.

3. a 4. vlna je již tady, proto neváhejte a připravte se s námi včas.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz