Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Nenechte se napálit na Aliexpressu! Poradíme, jak na to
30.01.2021

Nenechte se napálit na Aliexpressu! Poradíme, jak na to

V poslední době se zvýšil zájem o termo tiskárny, které podnikatelé kupují většinou spolu s aplikací pro tisk účtenek. Rádi bychom Vás ale upozornili na několik problému, které vznikají v souvislosti se zvýšenou poptávkou po tomto zboží. 

Na začátek si vysvětlíme, jaká specifika taková termo tiskárna má. Je žádaná z důvodu její praktičnosti a velikosti a také běžně nachystaná pro nejpoužívanější kotoučky 57/30/12 nebo 57/40/12 mm. Jedná se o úspornou technologii tisku, nejde tedy o inkoustový tisk.
Ne každá tiskárna je kompatibilní s pokladní aplikací, kterou si přejete využívat. Je proto nutné si nejprve u firmy zajišťující provoz pokladní aplikace zjistit, zdali právě vámi vybraná termo tiskárna je schopna plně fungovat s daným systémem na vašem zařízení. 

Pozor na čínské obchody 
Bohužel se určitě nevyplatí kupovat termo tiskárny na některém z čínských e-shopů typu Aliexpress, přestože si tyto nákupy lidé na sociálních sítích doporučují. Zdá se, že člověk může tímto způsobem za tiskárnu ušetřit, ve výsledku se ale může cena razantně odrazit na kvalitě výrobku. 

Špatných zkušeností spojených s těmito neautorizovanými čínskými výrobky existuje hned několik: 

  1. některé nabízené znaky mohou být zastoupené čínskými písmeny, a to nemluvě o tzv. dlouhých znacích. Ty mohou způsobit i situaci, ve které budete nevědomky vydávat neplatné účtenky v případě, že se například nepropíše celý FIK kód, 
  2. také se může stát, že nedojde ke spárování tiskárny s aplikací,
  3. můžete dostat vadný kus, bez možnosti rychlé výměny, 
  4. v tiskárně mohou být pouze kotoučky, které nebudou dostupné v ČR, a tak nebude možná výměna, 
  5. jako poslední musíme i zmínit problémy s aktualizací vaší aplikace a velká neznámá, tykající se podpory vaší tiskárny v budoucnu. 

A co termo kotoučky? 
Termo kotoučky se spolu termo tiskárnami těší velké poptávce. Bohužel i tyto doplňky jsou problematické z hlediska dovozu. Aby Vám takový kotouček vydržel co nejdéle, měl by být vyroben z termo citlivého papíru, ideálně 48 g/m2. V takovém případně je garantované uchování údajů až 7 let při skladovaní ve tmě, při teplotě 25 °C a relativní vlhkosti do 65 %. Doporučujeme si vždy zkontrolovat, zda tyto parametry vámi vybraný termo kotouček nabízený v zahraničním e-shopu splňuje. 

Internet se bohužel hemží nabídkami zboží, u kterého neexistuje jistota kvality a správné funkčnosti. Doporučujeme tedy volit takového dodavatele, který vám zajistí kvalitní výrobek, servis a samozřejmě i záruku.

Přejeme vám dobrý výběr! 
Tým KASAmax

Související kategorie:

Termo tiskárny a Termokotoučky

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz