Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Nejčastější otázky na téma 3. a 4. vlna EET
15.01.2020

Nejčastější otázky na téma 3. a 4. vlna EET

Pakliže se vás letos týká EET, možná by vás mohl zaujmout tento článek. Jsou v něm shrnuty nejčastější dotazy a speciální případy, které se řeší na sociálních sítích nebo na oficiálním portále etrzby.cz, zkušenosti, ale i praktické rady k elektronické evidenci tržeb.

EET aplikace zadarmo

Nejčastějším dotazem na sociálních sítích bývá existence EET aplikace zadarmo. A zde máme pro vás odpověď, protože i u nás vyřešíte EET zcela zdarma. Chápeme, že v určitém směru podnikání je jakýkoliv výdaj navíc zátěží. Naši EET aplikaci KASAmax Mobile můžete po uplynutí zkušební doby nadále používat a plnit povinnost EET oznámení, omezí se vám jen určité funkce.

V případě zájmu o využití všech funkcí můžete dále aplikaci používat od 124 Kč na měsíc bez DPH.

Konec platnosti certifikátu

Tohle se vás zřejmě na začátku nebude moc týkat, protože pokud letos budete řešit registraci k EET, získáte nový certifikát. Mějte ale na paměti, že každý takový certifikát má omezenou platnost a jednoho dne přestane fungovat. O tomto problému jsme psali na blogu v článku Expirace certifikátů EET.

Storno v EET

Nezapomeňte, že stejně jako zaevidovat tržbu do elektronické evidence, máte také povinnost zaevidovat storno evidované tržby.

Registrace do EET

Registrace do elektronické evidence tržeb je jednoduchá, avšak jako každá jiná registrace vyžaduje i tento proces jistou pečlivost a pár formalit k úspěšnému dokončení.

Při registraci byste měli postupovat v následujících krocích. Pokud však využijete nákupu naší pokladny, provedeme registraci kompletně za vás. Vy tak dostanete plnohodnotné zařízení k provozu.

Postup registrace do elektronické evidence tržeb:

  • Vyžádat si Autentizační údaje (osobně nebo online)
  • Přihlášení na webu finančního úřadu https://www.daneelektronicky.cz/
  • Vygenerovat si certifikát
  • Nahrát certifikát do mobilního zařízení
  • Nastavit si aplikaci KASAmax Mobile

Ojedinělý příjem

Ojedinělým příjmem se rozumí platba, kterou nemusíte zaevidovat do EET a je opravdu ojedinělá (nesouvisí s vaší činností, např. máte kadeřnický salón a potřebujete se zbavit starých nepotřebných nástrojů, které vám kupující zaplatí v hotovosti).

Na konci roku 2019 došlo k upřesnění specifického případu známého pod pojmem ojedinělý příjem. Za ojedinělý příjem se totiž může považovat i faktura, kterou vám zákazník zaplatí v hotovosti. Vy však takovou metodu běžně nesmíte nabízet a zákazník si o ni vysloveně musí říct zcela sám.

Tisk účtenky

Tisk účtenky pro vás nebude žádný problém ani v případě, že se zapojíte do režimu EET. Doporučujeme vám si pořídit mobilní a úspornou tiskárnu na tisk dokladů. V naší nabídce najdete rozměrově malé tiskárny vhodné do kapsy a za výhodné pořizovací náklady, například v kategorii Pokladní termo tiskárny. Tisk účtenky tak zvládnete skutečně kdekoliv.

Uvědomujeme si, že je někdy běžnou praxí si doklad o platbě předpřipravit. Musíme vás však upozornit, že pokud nemáte objednávku od zákazníka, tisk účtenky byste neměli provádět předem.

Kromě tisku můžete využít možnosti naší aplikace KASAmax Mobile a odeslat účtenku elektronicky.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz