Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jde zatím o pokles v řádech desítek procent
28.04.2017

Jde zatím o pokles v řádech desítek procent

Na přelomu března a dubna jako každoročně začíná nová sezona farmářských trhů. Letos však pro část prodejců již s „novinkou“ v podobě EET, zatímco další teprve čeká, ale i oni se již zabývají úvahami o tom, jaké pro ně evidenční povinnost bude mít důsledky.

Prozatímní údaje hovoří o průměrném poklesu počtu trhovců v řádech desítek procent, na některých místech je úbytek znatelnější (až 80%), jinde pouze minoritní (do 20%). Shodným jmenovatelem je přitom právě EET, kdy končící trhovci uvádějí jako hlavní komplikace nejčastěji přílišnou finanční či technickou náročnost pokladních systémů.

Jaká je realita na trzích?

Mnozí pořadatelé trhů však upozorňují, že na prokazatelné závěry je ještě příliš brzy. Podmínky prodeje na trzích s EET jsou totiž mnohem lepší, než si prodejci myslí, a často se může jednat pouze o principiální odpor vůči EET jako celku či o důsledek neúplných informací.

Častým argumentem obchodníků je také cena nové pokladny. Přitom pořizovací cena plně vyhovujícího pokladního systému pro mobilní zařízení včetně tiskárny nemusí přesáhnout ani 5 000 Kč. Prodejce má navíc v souvislosti s nákupem nárok na slevu na dani z příjmu až do výše 5 000 Kč.

Nejdříve otestujete a zaplaťte až po úspěšné sezoně

Dalším možným řešením je zakoupení mobilní pokladny KASAmax na splátky bez navýšení (odkaz MAXI na splátky). Obchodník nemá žádnou počáteční investici, a navíc získá bezplatně 30 dní na vyzkoušení pokladny, když není spokojen, pokladnu jednoduše vrátí a nic neplatí. Cenu pokladny rozloženou do 6 splátek platíte průběžně, takže nemusíte investovat tisíce korun těsně před začátkem sezony.

Pokladny KASAmax jsou k dispozici za férovou cenu bez měsíčních paušálů, takže jediným pravidelným výdajem jsou náklady na mobilní internet. Internet se může u mobilních operátorů velmi prodražit (obvykle od 400 Kč/měsíčně), proto jsme naši nabídku rozšířili o výhodnou datovou kartu, díky níž budete mít k dispozici internet pro evidování tržeb již za 99 Kč/měsíčně (1 188 Kč na celý rok).

Pokladní aplikace pro každého

Technická náročnost EET představuje problém především pro starší prodejce, avšak solidní poskytovatelé pokladních systémů poskytují k produktům vždy podrobný návod, případně i video prezentaci, či asistenci technika, je-li pro ně potřebná. Samotné aplikace jsou přitom uživatelsky přátelské a velmi intuitivní i pro osoby, které jinak s moderními technologiemi příliš nevycházejí.

Je pravděpodobné, že počty trhovců ve výsledku skutečně klesnou, ale to především na základě nedůvěry lidí k novým metodám obecně a náklady na EET poslouží pouze coby záminka, proč s podnikáním skončit. Odcházející trhovce navíc opět postupně nahradí noví a tradice farmářských trhů by tak i přes černé předpovědi měla být pro budoucí roky nadále zachována.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz