Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak si vybrat správnou EET aplikaci do vašeho mobilu
02.10.2020

Jak si vybrat správnou EET aplikaci do vašeho mobilu

Možná vás už také napadlo nainstalovat si EET aplikaci do mobilu a vyřešit tak jednoduše elektronickou evidenci tržeb. Jak ale správně vybrat aplikaci, která vám sedne, bude se líbit ale hlavně vám vyhoví po stránce funkcionalit? Připravili jsme pro vás hned několik rad, které by vám mohli při výběru pomoci. 

Stahují si lidé aplikaci? 

Nejjednodušším měřítkem, kterým se můžete zabývat jako první a hned zúžit výběr, je podívat se, kolikrát byla vámi vybraná aplikace stažená. V obchodech Google Play i App Store máte možnost najít počet stažení aplikace. Pakliže máte předvybraných několik aplikací, jednoduše si je seřaďte podle počtu stažení. I tento parametr vám ve výsledku může dopomoci zvolit tu správnou. Doporučujeme aplikace se stažením pod 10 tis. zcela vyřadit a zjednodušit si tak výběr pokladny.
 
Recenze

Dalším měřítkem jsou recenze. Na ty se můžete podívat nejen v jichž zmíněných obchodech Google Play a App Store, ale i u samotného prodejce. V recenzích si dávejte pozor na ty podezřele negativní, které mohou naznačovat konkurenční boj.
 
Vzhled a spolehlivost

Kvalitní aplikace by měla samozřejmě i moderně vypadat. Vzhledově nezajímavá aplikace vám zcela jistě již během testovacího režimu nebude vyhovovat a budete se poohlížet po designově vhodnějším řešení. Zároveň by vás aplikace již během testování neměla něčím překvapit a veškeré funkce by vám měli být jasné po několika hodinách užívání. Aplikace by vám zkrátka měla sednout vzhledově i způsobem ovládání.
 
Zkušenosti na trhu

Jedna z hlavních věcí, kterou by aplikace měla disponovat jsou dostatečné zkušenosti prodávající firmy.  Za velmi nevhodný nákup považujeme pořízení aplikace u společnosti, která vznikla nedávno nebo je na trhu méně něž 3 roky. Váš kvalitní partner pro EET by měl mít mnohaletou zkušenost v oboru registračních pokladen.
 
Vývoj aplikace
Kvalitní aplikace podporuje mobilní systémy Android i iOS. Zároveň je ideální, pokud je vývojářská firma s českým zázemím. Doporučujeme se podívat na poslední aktualizaci aplikace a také na celkový počet vydaných aktualizací.
 
Podpora a zkušební režim

Aplikace by měla mít kvalitní podporu, uživatelský manuál a návody běžně dostupné na internetu například formou videa. Po uplynutí zkušebního režimu by měla aplikace umět používat režim EET i bez pokročilých funkcí. 
 
Cena

Kromě možnosti vyzkoušení zdarma či používání aplikace bez pokročilých funkcí by měla pokladna mít i rozumnou cenu za provoz. Převážně se tyto aplikace platí na rok dopředu. Pokud se ale rozhodnete platit aplikaci měsíčně, pohybuje se ideální cena okolo 200,- Kč. Podezřele nízká cena může být špatným znamením.
 
Mezi další body, které vás budou dále ale samozřejmě zajímat jsou i speciální funkce. Může jít například o:

A jak rozpoznat podezřelou aplikaci, kterou by se vám určitě nevyplatilo kupovat?

  • Má málo uživatelů
  • Minimum recenzí
  • Příliš levná nebo vysloveně zadarmo
  • Bez podpory
  • Krátká doba na trhu

Nedoporučujeme používat ani aplikace, které jsou označovaný za tzv. „Startup“, tedy aplikace čerstvě vyvinuté bez historie. Takové aplikace vznikají nejčastěji před spuštěním EET vln. Stojíme si za tím, že kvalitní aplikace vyžaduje minimálně 2 roky vývoje a několikaletou zkušenost v oboru. Aplikace, které vznikají narychlo často obsahují hrubé chyby, které odhalí až samotný uživatel, mnohdy to končí zastavením vývoje po několika měsících od spuštění EET vlny.
 
Ať se vám výběr pokladny podaří na jedničku!

Související témata: EET aplikace KASAmax Mobile

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz