Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak se koronavirus promítne v EET?
29.03.2020

Jak se koronavirus promítne v EET?

O tom, že koronavirus ovlivňuje životy všech obyvatel v České republice není pochyb a ani EET není žádnou výjimkou. Jak se ale vyznat v informacích, které jsou doposud celkem zmatené, ale hlavně kolikrát i nepotvrzené. V tomto článku Vám shrneme aktuální změny a novinky na základě oficiálních vyjádření Ministerstva financí.


 
EET odloženo od 1. ledna 2021
Jednou z nejčastějších věcí, o které se dočteme je odložení EET. Nicméně faktem zůstává, že spuštění 3. a 4. vlny EET se posouvá, ale neruší. Platí datum spuštění 1. ledna 2021.

Update k 23. 3. 2020

Doporučujeme také reportáž ČT24 ze dne 30.3.2020 (od 1:03:05)

 
EET kontroly
Příjemnou zprávou v tomto období je určitá shovívavost úřadů vůči kontrolám v prvních dnech spuštění. Dá se předpokládat, že první kontroly budou až v létě. To ale neznamená, že nemáte povinnost EET evidovat již od 1. května.
 
Konec Účtenkovky
Zrušení problematické Účtenkovky možná není překvapením. Paní ministryně rozhodla, že roční provoz, který stojí 65 milionů korun přesune raději na nákup zdravotnických prostředků, tedy například roušky, respirátory apod. Poslední losování Účtenkovky se tedy uskuteční 
15. dubna.
 
Podpora a kompenzace od státu
Další zprávy se týkají různých slev či dotací ohledně EET, ale ani zde není žádná potvrzená zpráva o tom, že by stát nějakým speciálním skupinám pomohl či finančně kompenzoval zavedení EET. O podpoře státu se určitě dočtete, nikoliv však v souvislosti s EET ale s podporou ekonomických následků způsobených šířením nemoci COVID-19.
 
Omezený provoz finančních úřadů
V neposlední řadě je však pro EET důležitý fakt ohledně omezeného provozu finančních úřadů. Z hlediska EET tak doporučujeme řešit vše online přes datovou schránku nebo při osobní návštěvě hlavně zjistit, jestli má váš finanční úřad otevřeno v době, kdy se ho chystáte navštívit. Nezapomeňte však chránit své okolí i sami sebe. 
 
U nás EET pohodlně vyřešíte i v době karantény
V době karantény je u nás pobočka na Showroomu v Brně uzavřena (psali jsme zde). S výběrem pokladny a EET aplikace Vám však dokážeme poradit telefonicky a e-mailem. Objednávka potom probíhá standardně pomocí e-shopu a vybrané zboží vám doručí kurýr.
 
Přejeme vám v této nelehké situaci hodně trpělivosti, ale hlavně zdraví.
Opatrujte se a pomáhejme si. Děkuje tým KASAmax.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz