Logo
PO - PÁ 9:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Bojkot EET vs. 3500 kontrol
22.02.2017

Bojkot EET vs. 3500 kontrol

Snad téměř každý podnikatel se dnes již v nějaké formě setkal s myšlenkou obcházení nebo rovnou otevřeného bojkotu EET. Někdo nesouhlasí se samotným zavedením EET, jiný chce vyjádřit odpor vůči osobě ministra financí a další má zase prostě za to, že na něj kontrola určitě nepřijde, tak jednoduše ušetří. Ale jaká jsou vlastně reálná rizika takového přístupu?

V letošním roce již finanční správa provedla na 3.500 kontrol. Nějakou formu pochybení přitom konstatovala v 10% případů, z nichž polovina byla závažného charakteru ve smyslu absence EET jako takové.
Jednoduchou matematikou můžeme dovodit, že pakliže se 1. vlna EET měla týkat cca. 40.000 podnikatelských subjektů, do konce roku 2017 tak s návštěvou inspektorů může počítat každý, někteří i vícekrát. Při riziku možnosti opakovaného uložení pokuty až do výše 500.000,- Kč se proto cílené bojkotování EET jeví jako holý nesmysl a hazard s vlastní podnikatelskou budoucností.
Prokázat i méně závažné porušení zákona přitom pro inspekci není nic složitého. Většina kontrol probíhá formou kontrolního nákupu, tedy standardní objednávkou a až pozdějším prokázáním příslušnosti domnělých zákazníků k finanční správě. Bylo by chybou domnívat se „vždyť inspektora přece poznám“ nebo dlouhodobě spoléhat na benevolentnost úřadů. Tím spíše právě v prostředí, kdy někteří podnikatelé otevřeně deklarují, že evidovat nebudou a tím pádem finanční správu přímo nutí postupovat oproti původnímu záměru s maximální přísností.

Nenechejte se proto osobními antipatiemi vůči EET zaslepit na tolik, abyste kvůli nim riskovali krach i jen potenciálně výnosného podnikání, neboť realita pokladních systémů při správném výběru profesionálního dodavatele není zdaleka tak černá, jak je mnohdy vykreslována.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz